Phone Numbers

Küsimuste korral helista julgelt ja labori assistent aitab leida sobivaid lahendusi

 • TALLINN : 677 6808
 •  
 • TARTU : 740 1750
×

Otsi

Otsinguga saate leida kiiresti vajaliku info Dental Design kodulehelt

×
 • Dental Design hambalabori uudised

Dental Designi hambalaborid pakuvad eemaldatavate proteeside kaugparanduse teenust

14/04/2020

Kõik uudised

Eemaldatavate proteeside purunemisel sai varem raviarsti kaudu abi, ent kuna eriolukorra tõttu on hambakliinikutes plaanilised ravid peatatud, siis on hetkel proteeside parandamine häiritud. Katkise proteesiga ei ole aga võimalik hästi süüa ning samuti ei pruugi parandamata jäetud protees enam hiljem suhu sobida.

Patsientide aitamiseks oleme Tallinna, Tartu ja Pärnu Dental Designi hambalaborites ja Kaarli Hambalaboris alustanud kaugparanduse teenusega. See tähendab, et patsient saab oma proteesimurega helistada endale sobivaima linna nõuandetelefonile, kus kõne käigus tehakse kindlaks, kas saame ise vajalikud parandused teha või tuleb siiski proteesiarsti poole pöörduda.

Kaugparanduse teenuse mugavamaks toimimiseks hakkavad meie hambalaborite kullerid ise patsientide juurde eemaldatavatele proteesidele järgi sõitma, et riskirühma kuuluvad patsiendid saaksid oma murele kiire lahenduse kodust lahkumata. Parandatud proteesid tuuakse 1-3 tööpäeva jooksul kontaktivabalt koju tagasi. Patsientide ja meie enda tervise kaitsmiseks ei võta me praegu vastu proteese, mis ise laborisse tuuakse. Proteesi on võimalik laborisse toimetada ainult meie kulleri kaudu. Palume panna protees enne kulleri tulekut kilekoti sisse ning anda see kullerile koos kilekotiga üle, võimalusel kontaktivabalt.

Eemaldatavate proteeside kaugteenuse saamiseks palume helistada hambalaborite infotelefonidele (E–R 9.00–13.00):

 • Tallinnas numbrile 677 6827 või 619 9251
 • Pärnus numbrile 445 9294
 • Tartus numbrile 740 1750

Hambalabori infotöötaja selgitab telefonivestluse käigus välja, kas konkreetset murdunud või mõranenud proteesi on võimalik ilma hambaarsti külastamata parandada.

Hambalaborites on võimalik eemaldatavat proteesi parandada, kui:

 • protees on murdunud või mõranenud ning murru mõlemad pooled käivad täpselt kokku.
 • proteesist ei ole puudu tükke või kilde.
 • proteesi all ei ole proteesiliimi ega toiduosakeste jääke. Hind ei sisalda proteesi puhastamist. Kui on selle järele vajadus, siis lisandub 5 € puhastamise tasu.
 • protees ei ole varasemalt suus loksunud (loksumise korral tuleb pöörduda raviarsti poole).
 • protees ei ole katki olnud pikka aega (sellisel juhul ei pruugi see enam suhu sobida).

Samuti on võimalik hambalaborisse saata proteese hambakivi eemaldamiseks (proteesi all ei tohi olla proteesiliimi või toiduosakeste jääke).

Kui saadate proteesi laborisse ning hiljem selgub, et siiski mõni teenuse osutamise kriteeriumitest oli täitmata, siis rakendub kulleritasu 5 €. Kuna me ei saa patsiendi juuresolekul seda reguleerida ja proovida, siis võib olla vajadus teha täiendavaid korrektuure. Sellisel juhul palume võtta laboriga uuesti ühendust, et saaksime viia sisse vajalikud korrektuurid. Proteesi parandusele ei laiene garantii, kuna proteesi vastupidavusel on väga palju erinevaid mõjutajaid.

Teenuse kogumaksumus on murru või mõra paranduse puhul 60  ning puhastuse puhul 15 .

Tasuda on võimalik Tallinnas ja Tartus täpse sularaha või kaardimaksega kullerile koheselt tellimuse esitamisel, Pärnus saab tasuda tellimuse eest ülekandega arve alusel. Täpsemat infot jagab infotöötaja telefoni teel.