Phone Numbers

Küsimuste korral helista julgelt ja labori assistent aitab leida sobivaid lahendusi

  • TALLINN : 677 6808
  •  
  • TARTU : 740 1750
×

Otsi

Otsinguga saate leida kiiresti vajaliku info Dental Design kodulehelt

×
  • Dental Design hambalabori meetodid

Smile design

Smile design ehk "naeratuse" kujundamine on esteetilise hambaravi üks oluliseimaid alustalasid. Selles kirjeldatakse detailselt kõikvõimalikke parameetreid, mis on niiöelda kauni naeratuse saladuseks. Antud valdkonnale toetuvad sisuliselt kõik esteetilise ja restauratiivse hambaravi ravijuhud oma erinevate komplekuse astmetega.

Harmooniline tulemus

 Niipea, kui on tegemist nähtaval asuvate hammastega, peavad need asetuma harmoonilises tervikus nii omavahel, kui ka kõikide teiste näo osadega ja nende dünaamikaga. Smile design’iga püütaksegi leida igale konkreetsele patsiendile just tema omapära, arvestades kõige kaunim ja loomulikum tulemus.  Selles protsessis on patsient oodatud kaasa rääkima  ja väljendama omi soove ja unistusi.

Prognoositavus

Hambad ja naeratus on inimestele väga tundlik teemavaldkond. Seepärast peavad selle valdkonnaga raviga seotud protsessid olema oskuslikult juhitud, mis võimaldab lõpptulemust täpselt prognoosida ja muuta kogu raviprotsessi kulg kõikidele osapooltele võimalikult meeldivaks. Kõik töö detailid on mõtestatud, olgu selleks siis esteetiline või funktsionaalne põhjus.

Smile design’i etapid

Smile design jagatakse neljaks põhietapiks.

  • Idee ja unistused. Patsient on tulnud kliinikusse vastuvõtule mingit laadi rahulolematuse tõttu. Nüüd püütakse see olukord kaardistada. Püstitatakse eesmärk ja patsiendi unistus kaunile naeratusele defineeritakse, et järgnevatel etappidel seda juba reaalselt oma suus näha.
  • Ülesvahatus e. wax-up– idee materialisatsioon. Võttes arvesse patsiendi soove ja tema füsioloogilisi iseärasusi ning kõike seda, mis esimesest visiidist ideedena kõlama jäid, luuakse selline olukord mudelitel, kasutades selleks vaha.
  • Provisoorne faas – Selles etapis näeb  patsient oma suus, millisena ta uue naeratusega välja näeks ehk siis toimub vahatuses sisalduva informatsiooni ülekanne patsiendi suuõõnde.
  • Lõpliku töö valmistamine ja fikseerimine.