Phone Numbers

Küsimuste korral helista julgelt ja labori assistent aitab leida sobivaid lahendusi

  • TALLINN : 677 6808
  •  
  • TARTU : 740 1750
×

Otsi

Otsinguga saate leida kiiresti vajaliku info Dental Design kodulehelt

×
  • Dental Design hambalabori meetodid

CAD-CAM

CAD-CAM ehk arvuti abil modelleerimine ja tootmine. Protsess võimaldab valmistada  väga täpseid ja hästi istuvaid püsirestauratsioone. Kasutada on võimalik erinevaid materjale. Protsess koosneb skaneerimisest, modelleerimisest ja freesimisest.

Skaneerimine

Skaneerimine on CAD-CAM protsessi esimene etapp. Skaneerimise käigus luuakse 3D skanneri abil jäljendist või jäljendist valatud mudelist virtuaalne mudel patsiendi suu hetke olukorrast. Meie laboril on valmidus võtta vastu intraoraalsete skanneritega võetud digitaalseid jäljendeid, sellisel juhul toimub esmane skaneerimise etapp kliendi juures.

skaneerimine - CAD-CAM protsessi esimene etapp

Modelleerimine

Virtuaalsele mudelile modelleeritakse soovitud restauratsioon. Olgu selleks kroon, sild, laminaat, implantaat, tift, karkass või mõni muu restauratsioon.

Modelleerimiseks kasutame kaasaegset tarkvara oma ala juhtivalt skanneri ja tarkvara tootjalt 3Shape.

3-d modelleerimine - CAD-CAM protsessi teine etapp

Freesimine

Modelleeritud restauratsioon freesitakse CNC juhtimisega freespingi abil välja soovitud materjalist. Materjalidena pakume praegu titaani (Ti), koobaltkroomi (CoCr), tsirkooniumoksiidi (Zr), transparentset tsirkooniumoksiidi (BZr) ja polümetüülmetakrülaati (PMMA).

Freesimiseks kasutame 5-teljelist CNC freesi, mille täpsus on arvestuslikult 0.005mm. See tagab freesitud restauratsioonide väga täpse sobivuse.

freesimine - CAD-CAM protsessi kolmas etapp

Kogu CAD-CAM protsess annab võimaluse toota väga täpseid  ja hästi suhu sobivaid restauratsioone, mis võimaldab nii arstil kui patsiendil hoida kokku aega ja raha.